Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash
  Znajdź nas na facebooku:


Okucia

SELECT - chowane zawiasy NOWOŚĆ!


SELECT - chowane zawiasy NOWOŚĆ!
Nowe okucie do ciężkich okien z chowanymi zawiasami.

Moda na duże przeszklenia i wąskie profile, zwiększone zainteresowanie oknami o podwyższonej energooszczędności i dźwiękochłonności to najnowsze tendencje w budownictwie. Do takich rozwiązań potrzebne są wyjątkowo wytrzymałe okucia, zwłaszcza gdy okna wyposażone są w potrójne pakiety szybowe.

ActivPilot Select stwarza nowe pole do działania projektantom i producentom okien. Najnowsze okucie uchylno-rozwierane firmy Winkhaus, całkowicie ukryte w luzie wrębowym, pozwala konstruować okna o powierzchni skrzydła 3 m kw. i wadze 150 kg.

Okucia w tej klasie wagowej i do tego całkowicie ukryte w luzie wrębowym są bardzo trudne do skonstruowania. activPilot Select to jedyne takie rozwiązanie na rynku. Wysoka wytrzymałość nowego systemu polega na opatentowanym pomyśle inżynierów Winkhausa - specjalnej konstrukcji dolnego zawiasu. Rozwiązanie to gwarantuje wysoką stabilność, prosty montaż i łatwość użytkowania.

System okuć uchylno-rozwieranych activPilot Select ma budowę modułową i jest podzielony na 2 klasy wagowe. Okucie standardowe jest przystosowane do okien o maksymalnym ciężarze skrzydła 100 kg. Poprzez zastosowanie tylko dwóch dodatkowych elementów: szyny zawiasu skrzydła i adaptera uzyskujemy okucie przystosowane do skrzydeł o ciężarze 150 kg. Dodatkowe elementy powodują inny rozkład sił działających na okucie; przeniesienie ciężaru skrzydła na dolne naroże ościeżnicy. Dzięki temu rozwiązaniu można wyposażyć w bardziej wytrzymałe okucie także okna już zamontowane, jeśli na przykład użytkownik zdecyduje się na wymianę szyby na cięższą - o lepszych parametrach izolacyjnych

Okna z okuciem Select można projektować zgodnie z indywidualnymi upodobaniami odbiorcy. Montowane w luzie wrębowym zawiasy nie są widoczne, dlatego dozwolone są wszystkie kolory i faktury stolarki. activPilot Select sprawdza się nie tylko w budynkach nowoczesnych ale i w obiektach zabytkowych, poddawanych renowacji, gdyż pozwala im zachować swój pierwotny styl.

Okucie activPilot Select zajęło 1 miejsce w konkursie Nowość Roku 2010. Zwycięzcę wyłonili czytelnicy Forum Branżowego spośród ponad 200 nowych produktów w branży okien i drzwi, prezentowanych na łamach czasopisma.

okucia autoPilot Concept


Okucie UR i R
autoPilot Concept


autoPilot Concept to znane od lat okucie uchylno-rozwierane. System ten stwarza wiele możliwości konfiguracji w zależności od potrzeb odbiorcy. Jego pojawienie się na rynku zapoczątkowało nową erę w branży okuciowej. Dziś to już klasyka. Ale klasyczna koncepcja wciąż jest w cenie, stąd nazwa – autoPilot Concept. Dobry sprawdzony system zadowala nawet bardzo wymagających klientów.

Okucie autoPilot Concept przeznaczone jest do okien i drzwi balkonowych drewnianych, z PCW oraz aluminium, jedno- i wieloskrzydłowych, ze słupkiem stałym i ruchomym. Sprawdza się nie tylko w oknach prostokątnych, ale i specjalnych konstrukcjach okien trapezowych, łukowych i przesuwnych.


Okucie podstawowe autoPilot Concept wyposażone jest w:

Mimośrodowa rolka ryglująca umożliwiające ręczną regulację docisku skrzydła do ościeżnicy w zakresie +/-0,8mm;

 • minimum 1 stalowy zaczep antywłamaniowy współpracujący ze stalowym trzpieniem ryglującym na narożniku;


Narożnik wyposażone w 3 sprężyste taśmy stalowe, zamocowane w prowadnicy, zapewniające płynne przenoszenie napędu i długotrwałe funkcjonowanie;


Zasuwnica ze skokiem 37 mm ze skokiem 37mm, gwarantującym pewne ryglowanie i długotrwałe funkcjonowanie;

 • zawias rozwórki i zawias ramowy z szerokim zakresem regulacji;
 • konstrukcja zawias rozwórki
  Zawias rozwórki pozwala na umieszczenie zaczepu ramowego w górnym narożniku okna (tylko 81mm od krawędzi ramy) – podnosi on stabilność połączenia skrzydła z ościeżnicą, szczelność okna i jego odporność na włamanie;
 • innowacyjne zabezpieczenie trzpienia zawiasu rozwórki
  Zabezpieczenie trzpienia zawiasu rozwórki, które gwarantuje pewne trzymanie trzpienia w zawiasie i ułatwia fachowe wyjęcie trzpienia w razie konieczności;
 • wspomaganie zamykania skrzydła z pozycji uchylnej – w przypadku okien o dużych rozmiarach, okien z bardzo twardą uszczelką lub narażonych na działanie silnego wiatru można poprzez regulację kluczem zwiększyć zakres działania tej funkcji. Po przekręceniu krzywki na ramieniu rozwórki OR (w kierunku od przylgi) okucie samoczynnie przyciąga skrzydło do ościeżnicy z odległości maks. 18 mm;


Mikrowentylacja mechaniczną uruchamianą przez odpowiednie ustawienie klamki (pod kątem 45o od położenia górnego);


Blokada obrotu klamki z wślizgiem ALS-FSS z położenia uchylnego do rozwartego;


Osłony zawiasów dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej: biały, brązowy, srebrny, stalowy, stare złoto i mosiądz.


Okucie autoPilot Concept można rozbudować o liczne funkcje dodatkowe, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania okna. Dodatkową zaletą tych rozwiązań jest możliwość ich zamontowania nie tylko w oknach nowych, ale także już użytkowanych (nawet po latach) bez konieczności wymiany okucia na nowe.


Blokada antyzatrzaskowa OR blokuje skrzydło w pozycji uchylnej, nie dopuszczając do jego zatrzaśnięcia przy przeciągu, a ogranicznik uchyłu OR dodatkowo ogranicza uchył skrzydła do 50mm (elementy stosowane zamiennie).


Blokada obrotu klamki FSSW wymusza prawidłową obsługę okna, tzn. uniemożliwia próbę uchylenia skrzydła, gdy okno jest otwarte. (Blokada typu FSS 13 nie wymaga stosowania dodatkowych elementów na ramie.)
W wersji z wślizgiem ALS-FSS blokada
Blokada obrotu klamki z wślizgiem ALS-FSS zapewnia ponadto płynne przechodzenie skrzydła z położenia otwartego do zamkniętego.
Zatrzask balkonowy BK zapobiega uderzaniu otwartych drzwi balkonowych o ościeżnicę przy przeciągu i silnym wietrze. Wychodząc na balkon, wystarczy zamknąć drzwi, pociągając za specjalny uchwyt – zatrzask przytrzyma skrzydło w ościeżnicy.


Zamek okienny FSV - po przekręceniu kluczyka – zabezpiecza okno przed otwarciem przez osoby nieupoważnione, stanowi ponadto dodatkowe zabezpieczenie okna w położeniu uchylnym.


Mechanizm regulacji uchyłu MSL 25 lub MSL-OR
MSL - OR umożliwia regulację intensywności przewietrzania. Mamy możliwość wyboru jednej z 4 (w przypadku MSL 25) lub 6 (MSL-OR) pozycji uchylonego skrzydła. Mechanizm MSL-OR dodatkowo zabezpiecza uchylone skrzydło przed zatrzaśnięciem. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w pomieszczeniach takich jak kuchnia, łazienka, sypialnia.


Ogranicznik otwarcia DB eliminuje niebezpieczeństwo uderzania otwartego skrzydła o ościeżnicę bądź krawędź wnęki okiennej przy silnym wietrze.


NAJISTOTNIEJSZE CECHY NOWEJ GENERACJI OKUĆSYSTEM RYGLOWANIA


Podstawą nowego systemu ryglowania jest ośmiokątny grzybek mimośrodowy. Współpracuje zarówno z zaczepami standardowymi jak i antywłamaniowymi i pozwala na łatwą regulację docisku skrzydła do ościeżnicy. To rozwiązanie unikalne na rynku.
BUDOWA MODUŁOWA

Ilość elementów potrzebnych do okucia okna uległa znacznej redukcji. Zunifikowano narożniki. Jeden detal pełni kilka funkcji. Zaczepy ramowe nie tylko odpowiadają za ryglowanie skrzydła w ościeżnicy, ale także współpracują z elementami wielofunkcyjnymi.

FUNKCJE DODATKOWE

activPilot pozwala w prosty sposób podnieść standard okna. Wielofunkcyjne elementy montuje się łatwo i szybko, także w oknach już użytkowanych. Jeden detal to dwie lub więcej dodatkowych funkcji.

DESING

Nowy system łączy funkcjonalność z estetyką. Akcenty podkreślające wysoką jakość i innowacyjność produktu pojawiają się na częściach ramowych okucia a także na skrzydle. Kształt zaczepów i zawiasów ułatwia czyszczenie i pielęgnację okien.

DODATKOWE ZALETY SYSTEMU OKUĆ ACTIVPILOT:
 • łatwy w montażu
 • duża tolerancja wymiarów luzu wrębowego
 • łatwa i prezcyzyjna regulacja docisku skrzydła do ościeżnicy
 • wygodna zmiana standardu bezpieczeństwa
 • wysoka jakość i funkcjonalność
 • znaczna redukcja ilości elementów
 • większa elastyczność okuwania
 • łatwe dodawanie funkcji niestandardowych
 • korzyści logistyczne
 • łatwa pielęgnacja okien
 • możliwość szybkiej reakcji na potrzeby klienta
 • szersza oferta
 • łatwość dodania funkcji w oknie użytkowanym
 • komfort użytkowania
 • wielofunkcyjność elementów
 • obsługa intuicyjna
 • walory estetyczne podnoszą wartość okienWywołano: 95977 razy
Copyright (c) 2012 by